Martwisz się o to na własną rękę? Możesz być w stanie uzyskać bezpłatną pomoc prawną.
Proces o zachowanie bonu mieszkaniowego na podstawie art. 8 składa się z następujących kroków
- Wnieś pisemną prośbę o wypowiedzenie bonu mieszkaniowego na podstawie art. 8
- Zgromadź wszelkie informacje związane z tą sprawą
- Udaj się na przesłuchanie z wszystkimi dowodami i świadkami
- Czekaj na decyzję
Zabiegając o zatrzymanie bonu mieszkaniowego o którym mowa w art. 8, należy złożyć pisemny wniosek o przesłuchanie z zachowaniem terminu wypowiedzenia oraz wysłać i przekazać go do Urzędu Mieszkalnictwa. Doręczyć można osobiście, za pośrednictwem poczty e-mail lub jakąkolwiek inną metodą znajdującą się na piśmie dotyczącego wypowiedzenia.
Po otrzymaniu wypowiedzenia należy najszybciej jak to możliwe, zwrócić się do doradztwa prawnego. Najlepszą opcją jest wybór odpowiedniego prawnika, który będzie uczestniczył podczas nieformalnego przesłuchania.
Zanim przejdziesz do art. 8 dotyczącego przesłuchania w sprawie wypowiedzenia, najpierw konieczne będzie dochodzenie. Podczas tego procesu uzyskasz wiele niezbędnych informacji dotyczących przesłuchania.
Po złożeniu wniosku o przesłuchanie zapoznaj się z wszelkimi dowodami, którymi posłużysz się chcąc uzyskać mieszkaniowy bon. Zanim udasz się na przesłuchanie poproś o okazanie dowodów Urząd Mieszkalnictwa.
W czasie dochodzenia Urząd Mieszkalnictwa ma prawo do wglądu dowodów zanim odbędzie się rozprawa. W takiej sytuacji placówkę należy powiadomić o wszystkich zebranych dowodach jakie zamierzasz wykorzystać podczas rozprawy. W razie jakichkolwiek pytań możesz zwrócić się o pomoc do Urzędu Mieszkalnictwa.
Musisz wstawić się na przesłuchanie punktualnie, wraz z wszelkimi dowodami oraz świadkami, co posłuży jako obrona przed wypowiedzeniem. Podczas przesłuchania należy przedstawić wszelkie dowody Urzędowi Mieszkalnictwa. Należy podać i wyjaśnić wszystkie powody przemawiające za zatrzymaniem bonu mieszkaniowego podczas przesłuchania.
Prawdopodobnie podczas przesłuchania nie otrzymasz ostatecznej decyzji od funkcjonariusza ds. przesłuchań. Zostaniesz poinformowany o decyzji później, drogą mailową.
Jest tylko jedno nieformalne przesłuchanie zgodnie z art. 8 dotyczącego wypowiedzenia bonu mieszkaniowego. Należy z szczególną powagą podejść do tego nieformalnego przesłuchania. Proces ten może okazać się jedyną szansą w celu obrony przed wypowiedzeniem.
Po odbytej rozprawie możesz spodziewać się otrzymania decyzji w formie pisemnej. Czas oczekiwania to zazwyczaj 10 dni roboczych. Decyzja dostarcza informacji w zakresie bonu mieszkaniowego, m.in.: czy nastąpi jego wygaśnięcie, a jeśli tak to podany zostanie termin wraz z powodami. Wymagane jest pokrycie części czynszu przez władze mieszkaniowe zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie przesłuchania.
Może nastąpić wygaśnięcie bonu na podstawie art. 8 jeśli funkcjonariusz lub organ orzekający odrzuci Twoją obronę. Po wygaśnięciu bonu Urząd Mieszkalnictwa nie jest już zobowiązany do płacenia czynszu. W konsekwencji to Ty ponosisz wszelkie płatności za czynsz. Jeśli nie będziesz w stanie opłacić należnej kwoty czynszu możesz być eksmitowany.
Jeśli zostaniesz wykluczony z programu związanego z bonem opartego na art. 8, istnieje możliwość, iż w przyszłości w razie ponownej chęci otrzymania bonu spotkasz się z odmową. Wykluczenie z programu dot. bonu mieszkaniowego z art. 8 jest również jednoznaczne z odmową przyjęcia do mieszkań publicznych czy do pozostałych dotowanych mieszkań.
Możesz złożyć odwołanie do Urzędu Mieszkalnictwa' posiadającego decyzje z sądu. Zobacz Odwołanie do decyzji o wykluczeniu z bonu mieszkaniowego opartego na art. 8..
Legal Comment
Martwisz się o to na własną rękę? Możesz być w stanie uzyskać bezpłatną pomoc prawną.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się lub zarejestruj, jeśli chcesz zostawić komentarz. Czy te informacje były dla Ciebie pomocne? Daj nam znać! Nie możemy udzielać porad prawnych w komentarzach, więc jeśli masz pytanie lub potrzebujesz pomocy prawnej, przejdź do strony Uzyskaj pomoc prawną lub przejrzyj nasze często zadawane pytania.